Menu

Gruba Feministka

Sarkastyczny przekaz osobistych opinii

Metki

agalcio

Kobiety często są klasyfikowane według ubioru i wyglądu. Zbyt krótka spódniczka, zbyt duży dekolt lub zbyt wysoki obcas może skutkować określeniem pejoratywnym. Stereotypy – o nich nie raz już pisałam. Oto ich kolejna odsłona – ta bardziej seksualna, którą często stosują kobiety w stosunku do samych siebie… O mężczyznach nawet nie wspomnę. To ta gorsza strona kobiecej natury, która nakazuje nam (jak się wydaje), bardziej lub mniej świadomie, współzawodniczyć z innymi kobietami o samcze względy. To ona, sądzę powoduje, że często same potrafimy siebie traktować bardziej nawet przedmiotowo, niż jesteśmy traktowane przez mężczyzn.

terredesfemmeswomansworthadcampaign1

terredesfemmeswomansworthadcampaign2

terredesfemmeswomansworthadcampaign3

Instynktowne zachowania trudno zmienić - ja jednak upieram się, że jest to możliwe. Wszyscy możemy zmienić nasze głęboko ukryte i często nieuświadomione oraz błędne przekonania. Jeśli ich nie potrafimy zmienić my, kobiety, o sobie samych, to jak możemy żądać aby inni to zrobili? Jak możemy przekonywać, że fakt ubrania krótkiej spódniczki nie oznacza, że to zgwałcona kobieta była sama sobie winna? To drastyczny przykład. Na co dzień, jak możemy spodziewać się szacunku i równości, kiedy same możemy tego szacunku nie okazywać kobietom ubranym w sposób, który nam nie do końca odpowiada?

Zauważmy więc nasze własne słabości i walczmy z nimi same. Oto mój własny prywatny plan poprawy :)

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Marta] *.zapnet-isp.net

    Zgadzam się w 100%, zdjęcia dobrze dobrałaś, chodź nie zgadzam się z tym co tam jest pozaznaczane, zwłaszcza, że lubię głębokie dekolty ;-)

  • agalcio

    A to bardzo dobrze, że nie zgadzasz się z tym co na zdjęciach oznaczone :) Ja również się z tym nie zgadzam, chociaż nie przepadam ani za głębokimi dekoltami, ani za wysokimi obcasami, ani nawet za krótkimi spódniczkami na sobie w każdym razie ;)

© Gruba Feministka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci